Дистанційне навчання КК - 17 - 22 "Підготовка овочів до фарширування"

 

ПЛАН ДИСТАНЦІЙНОГО УРОКУ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

 

Група: КК-17-22        

Дата проведення:--------

Тема програми: Обробляти овочі, гриби, фрукти, ягоди, горіхоплідні та готувати  напівфабрикати  з них.

Тема уроку: Підготовка до механічної кулінарної обробки овочів; підготування овочів до фарширування.

Мета уроку:

Навчальна – навчити підготовувати овочі до механічної і кулінарної обробки, навчити підготовувати овочі до фарширування. Навчити самостійно планувати  й організовувати технологічний  процес; сприяти набуттю, закріпленню  й удосконаленню прийомів роботи у здобувачів освіти.

Розвиваюча – розвивати увагу, спостережливість, самостійність, цілеспрямованість у досягненні поставленої  мети учнем; розвивати усвідомлене відношення до правил техніки безпеки, виробничої санітарії й правил особистої гігієни кухаря.

Виховна - виховувати повагу до праці та своєї професії, виховувати дбайливе ставлення до устаткування, інструменту, сировини. Формувати у учнів усвідомлене відношення до своїх обов’язків, відповідальність, ініціативність.

Тип уроку: удосконалення простих умінь і навичок.

Комплексно-методичне і технічне забезпечення: план уроку виробничого навчання; Мелько М.В. М 481 Збірник технологічної документації / М.В.Мелько, О.С.Ступін. – Львів : СПОЛОМ, 2016. – 226 с.;

Міжпредметні зв’язки:

-         Технологія приготування їжі з основами товарознавства.

-         Устаткування підприємств громадського харчування.

-         Організація обслуговування на підприємствах громадського харчування.

-         Фізіологія харчування.

-         Санітарія і гігієна.

-         Охорона праці.

Хід уроку

 

Актуалізація знань.

 

Підготовка овочів для фарширування

 

Для фарширування використовують перець, баклажани, томати, кабачки, капусту білоголову і кольрабі, буряки, картоплю.

Перець миють, роблять надріз навколо плодоніжки і видаляють її разом з на­сінням, промивають, кладуть у киплячу підсолену воду на 1-2 хв., щоб уникнути гіркоти, відкидають на друшляк, дають стекти воді, охолоджують і наповнюють начинкою.

Білоголову капусту використовують для фарширування цілою, для приготу­вання голубців, завиванця.

Для фарширування цілою капусту обчищають, видаляють внутрішній качан ножем або спеціальною виїмкою, опускають у киплячу підсолену воду і варять 15-20 хв. до напівготовності. Потім капусту перекладають шумівкою у друшляк, дають стекти воді, роз'єднують великі листки головки, не порушуючи її цілості, між ними кладуть начинку і стискують так, щоб головка мала вигляд цілої.

Для приготування голубців краще використовувати пухкі головки капусти, їх зачищають, з середини видаляють качан і промивають. Підготовлену капусту варять у підсоленій воді до напівготовності, виймають, дають стекти воді, охолоджують, відокремлюють листки, зрізують або відбивають потовщення, на підготовлені листки кладуть начинку і загортають валиком.

Для приготування завиванця білоголову капусту розбирають на листки так, як і для голубців. Підготовлені листки кладуть на рушник в один ряд, а зверху – начинку і загортають рулетом. 

Капусту кольрабі сортують за розміром, миють, обчищають від шкірочки, зрізують верхівку у вигляді кришечки, чайною ложечкою видаляють серцевину, варять у підсоленій воді, охолоджують і наповнюють начинкою.

Столові буряки миють, варять, обчищають від шкірочки, вирізують серцевину, заповнюють її начинкою.

Картоплю печуть у шкірочці, обчищають, зрізують верхівку, обережно видаляють серцевину, наповнюють її начинкою.

Томати для фарширування беруть зрілі, щільні, середнього розміру. Їх миють, зрізують верхню частину у вигляді кришечки з боку плодоніжки, виймають чайною ложкою насіння з частиною м`якоті, повертають розрізом донизу, дають стекти соку, посипають сіллю, перцем і наповнюють начинкою .

Кабачки фарширують цілими (до 10 см довжиною) або шматочками циліндричної форми Їх миють, дозрілі обчищають від шкірки, нарізують упоперек на циліндри 4 – 5 см. заввишки, видаляють насіння з м`якоттю, щоб було денце (аби не випадала начинка), кладуть у киплячу підсолену воду і варять до напівготовності 3 – 5хв. Потім їх виймають шумівкою, перекладають у друшляк, охолоджують і наповнюють начинкою .

Баклажани миють, видаляють плодоніжку, великі екземпляри розрізують навпіл уздовж або упоперек на циліндри, малі - використовують цілими або розрізують уздовж навпіл, виймають з середини м'якоть разом із насінням і наповнюють начинкою. Серцевину використовують при приготуванні начинки.

 



Технологічний диктант

 

1.     Назвати способи первинної обробки цибулі.

2.     Назвати овочі, які входять до підгрупи капустяних.

3.     До якої підгрупи овочів входить часник?

4.     Назвати форми нарізання, які виконують з цибулі ріпчастої.

5.     Назвати овочі, які відносяться до гарбузових овочів.

6.     Назвати спосіб обробки гарбузових овочів.

7.     Назвати овочі, які зараховують до підгрупи томатних овочів.

8.     Які овочі обробляють в такій послідовності: сортування за розміром і ступенем стиглості, видаляють зім’яті, зіпсовані екземпляри, миють, вирізають плодоніжку?

9.     Які овочі зараховують до зернових?

10.      Які форми нарізки виконують до кабачків?

11.      Назвати овочі, які зараховують до бобових.

12.      Яким способом можна видалити гіркоту з баклажанів?  

 Домашнє завдання

 1. В папку з виробничого навчання вкласти аркуші законспектованого уроку з підготовки овочів до фарширування, що виставлені на блозі, на окремому аркуші дати письмові відповіді на «Технологічний диктант» (фото усього конспекту та відповіді  скинути на електронну почту)

2. Самостійно, підготувати до фарширування такі овочі: кабачок, перець, картоплю, баклажан, капусту. Фото роботи вислати на електронну адресу ketirouz@ukr.net

Комментарии